Archiwum sierpień 2017


Ile ruchów wykonuje szczoteczka soniczna?...
Autor: jakmyczeby | Kategorie: Szczoteczki 
Tagi: szczoteczki   szczoteczka soniczna  
10 sierpnia 2017, 11:22
Czy normalną szczoteczką do zębów da się jakkolwiek umyć zęby dokładnie? Wiadomo już, że nie jest to możliwe, dlatego naukowcy dążyli do tego, by wymyślić produkt, który lepiej ją zastąpi i zagwarantuje ludziom odpowiedniejsze efekty. Tak powstała pierwsza szczoteczka soniczna, którą na rynek wypuszczono po raz pierwszy w 1992 roku. Od tej zmieniano jej budowę i poszczególne części, by jeszcze bardziej wzmacniać jej produktywność. Początkowo takie szczoteczki wykonywały bowiem kilka tysięcy ruchów nam minutę, a dziś ta skuteczność jest o wiele ciekawsza i lepsza.

Zasada działania szczoteczki

Ile ruchów potrafią zatem wykonać szczoteczki, które obecnie wypuszczane są na rynek i dostępne w sprzedaży? Zależy to od ich odmiany, bo najczęściej wybieranym zastępnikiem zwykłej szczoteczki jest produkty elektryczny, niedziałający aż tak dobrze, jak życzyłby sobie tego jego właściciel. Wykona on bowiem maksymalnie osiem tysięcy ruchów na minutę, co choć jest wynikiem satysfakcjonującym wielu, nie jest osiągnięciem idealnym. Każda szczoteczka soniczna sprawdzi się od tej elektrycznej właściwiej, gdyż osiągnie taką prędkość, że czyszczenie zębów będzie można błyskawicznie wykonać w sposób poprawny. Zazwyczaj urządzenie to wykonuje mniej więcej kilkadziesiąt tysięcy ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty, choć ta wartość czasem ulega zwiększeniu. Najlepsze, dostępne już na rynku szczoteczki wykonują do czterdziestu czy nawet pięćdziesięciu ruchów - w tym ruchów pulsacyjnych oraz wymiatających. Czyszczenie zębów jeszcze nigdy wcześniej nie było tak efektywne, jak wygląda dziś, właśnie za sprawą szczoteczek sonicznych. O najpopularniejszych modelach znajdziesz informacje w tym miejscu LINK Warto sprawdzić kilka rodzajów.

Pewne mycie

Każdy, kto chce mieć pewność, że dokładnie i odpowiednio czyści swoje zęby, powinien myć je przy pomocy urządzeń sonicznych. Teoretycznie elektryczne sprzęty też polecane są przez dentystów i nieraz sami ich właściciele potrafią je wychwalać i opisywać w samych superlatywach, ale zawsze wygra z nimi najprostsza nawet szczoteczka soniczna. Nie ma drugiego takiego produktu, który czyściłby zęby równie dokładnie.
Podział irygatorów dentystycznych
Autor: jakmyczeby | Kategorie: Porady 
Tagi: irygator   irygatory  
10 sierpnia 2017, 11:17
Jeśli jakiś produkt dobrze się sprzedaje, jego producent zazwyczaj zaczyna go tworzyć w różnych wariantach. Stara się tym samym dopasować do gustu i upodobań jak największej ilości klientów, by oni z chęcią wybierali jego artykuły. Nawet irygator dentystyczny, dawniej towar niezbyt popularny, dziś doczekał się już swoich dwóch wersji. Pierwsza to ta stomatologiczna, a druga to ta bezprzewodowa.
 

Sprzęt do używania w domu

 
irygatorIrygator prawdopodobnie planujemy kupić dla siebie samych, więc będziemy z niego korzystać przeważnie w swoim domu albo mieszkaniu. W tych obiektach mamy stały dostęp do prądu, zatem nie jest dla nas problemem to, że nasze urządzenie będzie działać wyłącznie po uprzednim podłączeniu go do kontaktu. Takie parametry ma irygator stacjonarny. Charakteryzuje go większy rozmiar oraz większy pojemnik służący do przechowywania płynu. Zazwyczaj też stacjonarny irygator dentystyczny może pracować pod wysokim ciśnieniem, zużywając się o wiele wolniej niż alternatywny dla niego irygator przenośny. Ten drugi wariant irygatora też jednak może nam się przydać, jeśli tylko jesteśmy aktywnymi podróżnikami i chętnie opuszczamy swój dom rodzinny, udając się na dalekie wyprawy. W podróży, czyli np. w trakcie jazdy autokarem, raczej nie skorzystamy z irygatora stacjonarnego, ale już z irygatora przenośnego owszem. Nie musimy bowiem podłączać go do prądu, by mógł on działać. Ten typ irygatorów zasilany jest zwykle przez baterię albo specjalny akumulatorek.
 

Irygator bezprzewodowy

 
Pracuje więc idealnie w każdym miejscu, aż do czasu wyczerpania się jego baterii. Potem możemy podładować je z powrotem w swoim domu. Prawdopodobnie w naszym życiu mogłyby się nam przydać oba typy irygatorów. Zanim sięgniemy po jeden z nich, zastanówmy się, czy takiego przyrządu bardziej potrzebujemy w podróży, czy jednak w swoim domu. Dostosujmy swój nowy irygator dentystyczny do wyciągniętych wniosków, a na pewno zagwarantuje on nam to, czego od niego oczekujemy. Zmieni jakość naszej codziennej pielęgnacji zębów, poprawiając jej skuteczność.